2024 m. pasaulyje bus minimos 460-osios Williamo Shakespeare’o gimimo metinės. Vos kelių metų skirtumas, nuo žymiausio visų laikų dramaturgo gimtadienio ir universitetinio teatro Lietuvoje atsiradimo skatina ieškoti naujų dialogų su istorinę atmintį saugančiu universitetiniu jaunimu bei mesti iššūkį Shakespear'o interpretacijų Lietuvojekūrėjams. Spektaklis „Žadėtoji“ – tai giluminė legendinio dramaturgo pjesės „Romeo ir Džuljeta“ analizė, kurios metu Vilniaus universiteto (VU) dramos teatras siekia atrasti naujas, dar neišreikštas tragedijos puses ir perspektyvas.
Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centras pristato gruodžio mėnesio šventinį repertuarą! VU erdvėse visą Kalėdų laikotarpį vyks atviri universiteto meno kolektyvų renginiai.
AITA/IATA tarptautinio mėgėjų teatro festivalio Debrecene žiūrovai buvo sužavėti Vilniaus universiteto (VU) dramos teatro spektakliu „Valanda 00“ (rež. Felicija Feiferė). Vienas iš festivalio kuratorių, Vengrijos mėgėjų teatrų ir aktorių federacijos prezidentas János Regős savo dalinasi savo įspūdžiais:
Vilniaus universteto dramos teatro trupė birželio viduryje lankėsi Debrecene, Vengrijoje, kur vyko AITA Tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis. Visą savaitę vykusiame festivalyje kolektyvo nariai stebėjo įvairių šalių (Suomijos, Japonijos, Prancūzijos, Čekijos, Portugalijos, Lenkijos, Olandijos, Šri Lankos, Sakartvelo, Slovakijos ir Singapūro) mėgėjų kolektyvų pasirodymus, dalyvavo teatriniuose workshop’uose ir birželio 23 bei 24 dienomis pristatė savo spektaklį „Valanda 00“ (rež. Felicija Feiferė) Debreceno centre esančiame Csokonai Forum teatre.
Vilniaus universiteto dramos teatras birželio 23 ir 24 dienomis pristato spektaklį „Valanda 00“ (rež. Felicija Feiferė) Vengrijos publikai AITA Tarptautinio mėgėjų teatro festivalio Debrecence metu.
Vilniuje gegužės 7–13 d. jau dvidešimt ketvirtąjį kartą vyks Universitetų teatrų forumas. Žiūrovai turės galimybę pamatyti naujausius Lietuvos studentiškų teatrų spektaklius. Šiais metais renginio temą padiktavo karas Ukrainoje. Juk jo fone viskas įgauna kitokią prasmę.
Lapkritį sėkmingai pristatytas spektaklis „Valanda 00“ į Vilniaus universiteto (VU) Teatro salę grįžta su dviem papildomais pasirodymais! VU dramos teatro didelio susidomėjimo iš žiūrovų pusės sulaukusį spektaklį išvysti bus galima kovo 10 ir 14 dienomis, 19 val.
Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centras pristato šventinio laikotarpio repertuarą! VU erdvėse visą gruodžio mėnesį vyks net aštuoni atviri renginiai.
„Jo veidas buvo visiškai senas, bet iš to kaip ėjo, buvo galima spręsti, kad jis tiktai dvidešimties metų. Jis, senio veidu, atsisėdo šalia jų ant suoliuko. Rankose laikė laikrodį. Jis buvo sustojęs...“
Balandžio 25 d., pirmadienis, Vilniaus universiteto Teatro salėje - Pasaulinės kvantinės dienos renginys!
Kviečiame paremti Vilniaus universiteto meno kolektyvus paprastu būdu - skiriant iki 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio (anksčiau buvo skiriama 2 proc.)
Kovo 14, 15, 24 ir 25 dienomis, 19 val. Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centras kviečia visus besidominčius mokslo populiarinimu į teatralizuotas mokslines pamokas „Alisa mokslo stebuklų šalyje“, kurios įvyks VU Teatro salėje, Universiteto g. 3.
Kovo 14 dieną, 19 val. Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centras kviečia progimnazijų bei gimnazijų mokytojus, 7-12 kl. mokinius ir visus besidominčius mokslo populiarinimu į teatralizuotą mokslinę pamoką „Alisa mokslo stebuklų šalyje“, kuri įvyks VU Teatro salėje, Universiteto g. 3.
Kovo 15 dieną, 19 val. Vilniaus universiteto (VU) Teatro salėje turėjusi vykti teatralizuota mokslinė pamoka „Alisa mokslo stebuklų šalyje“ perkeliama į kovo 25 dieną.
Kovo 24 dieną, 19 val. Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centras kviečia progimnazijų bei gimnazijų mokytojus, 7-12 kl. mokinius ir visus besidominčius mokslo populiarinimu į teatralizuotą mokslinę pamoką „Alisa mokslo stebuklų šalyje“, kuri įvyks VU Teatro salėje, Universiteto g. 3.
Kovo 25 dieną, 19 val. Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centras kviečia progimnazijų bei gimnazijų mokytojus, 7-12 kl. mokinius ir visus besidominčius mokslo populiarinimu į teatralizuotą mokslinę pamoką „Alisa mokslo stebuklų šalyje“, kuri įvyks VU Teatro salėje, Universiteto g. 3.
Kaip sekėsi VU Kultūros centrui ir universiteto meno kolektyvams 2021-aisiais metais? Šioje trumpoje metų apžvalgoje kviečiame prisiminti įsimintiniausius 2021-ųjų momentus: Į apžvalgą!
Spalio 27-29 dienomis, Vilniaus universiteto (VU) Teatro salėje įvyko VU Dramos teatro teatralizuotos mokslo pamokos „Alisa mokslo stebuklų šalyje“ (rež. Felicija Feiferė) premjeros, skirtos 7-12 klasių moksleiviams. Visose trijose renginio dienose sudalyvavo įvairių dalykų Lietuvos mokyklų mokytojai, spektaklį pamatė apie 100 moksleivių bei labai plati ir palaikanti VU bendruomenė. Prie renginio prisidėjo fizikos bei chemijos mokslininkai skatinantys mokslo populiarinimą pasitelkiant meną.
Spalio 27-29 dienomis, 18:30 val. Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centras kviečia mokyklų mokytojus, moksleivius ir VU bendruomenę į nemokamą mokslo populiarinimui skirtą teatralizuotą pamoką „Alisa mokslo stebuklų šalyje“, kuri įvyks VU Teatro salėje, Universiteto g. 3.
Kultūros centro įgyvendinamas projektas „Alisa mokslo stebuklų šalyje“ dalyvavo konkurse Falling Walls Engage ir buvo išrinktas finalininku Science Engagement (liet. Mokslo įtraukties) kategorijoje.
Šiuo metu Vilniaus universiteto Kultūros centro Dramos teatras kviečia prisijungti teatro edukatorių(0,5 etato)
VU Dramos teatras
HERAKLIS
ŽAIDIMAS MITO ERDVĖJE
Gegužės 3–8 d. dvidešimt antrą kartą vyks Tarptautinis universitetų teatrų forumas. Organizatoriai pripažįsta – šį renginį pasitinka su nerimu. Anot jų, pandemijos metu didžiausias dėmesys yra skiriamas išgyvenimui. Tačiau ar esama situacija neiššauks diskriminacijos jaunimo kultūros atžvilgiu, nenustums jaunimo problemų, kaip neaktualių, į paraštes?
Koncertas po koncerto, viena repeticija po kitos – tokia būdavo įprasta Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centro meno kolektyvų narių kasdienybė ikipandeminiu laikotarpiu. Meno kolektyvai per metus surengdavo daugiau kaip 150 koncertų ir kitų įvairių renginių, keliaudavo į užsienio konkursus ir festivalius. Bet 2020-ieji metai buvo ypatingi ir neįprasti visam pasauliui. Į šiuos metus galime žiūrėti kaip į šimtus prarastų galimybių – nukeltų ar atšauktų koncertų, premjerų, renginių ir gyvų susitikimų. Tačiau Kultūros centre, kaip ir visame universitete, veiklos nesustojo, tik pakeitė savo formą ir pobūdį, tad pabandėme pozityviai pažvelgti ir suprasti, ką ypatingo šie metai atnešė tiek meno kolektyvams, tiek jų vadovams.
Šiuo metu Vilniaus universiteto Kultūros centro Dramos teatras ieško Meno vadovo (-ės)
2020 m. spalio mėn. Vilniaus Gedimino technikos universiteto teatras studija „Palėpė“, Vilniaus universiteto teatrai (VU Dramos teatras (vad. R. Venckus) ir VU Kinetinis teatras (vad. A. Pulkauninkas), Universitetų teatrų asociacija ir asociacija „Koturnos“ rengia Lietuvos studentų skaitovų šventę.
Rimanto Venckaus spektaklio „Heraklis 2020“ recenzija
Autorė Agnė Girsaitė
„Heraklis 2020“ – tai Vilniaus universiteto Dramos teatro spektaklis, kuriuo režisierius ir teatro trupė siekia pagerbti pirmąjį 1570 m. Vilniaus universitete (o tuo pačiu ir visoje Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje) pastatytą ir suvaidintą spektaklį apie Heraklį – „Hercules“.
2020 m. rugsėjo 9 d. Vilniaus universiteto (VU) Teatro salėje, iškilmingai paminėta VU teatro ir pirmojo studentiško spektaklio 450 metų sukaktis.
Vilniaus universiteto (VU) dramos teatras mini pirmojo Lietuvoje studentiško spektaklio „Hercules“ 450 metų sukaktį ir rugsėjo 9 d. 19 val. kviečia į šiuolaikinės šio graikų mito interpretacijos – spektaklio „Heraklis 2020“ (rež. Rimantas Venckus) premjerą VU Teatro salėje. Modernūs sprendimai mito erdvėje sąsajas tarp šiandienos ir antikos narplioti kvies net 6 pasirodymuose.
VU Dramos teatro meno vadovas Rimantas Venckus: teatre svarbiausia – žmogaus sielos gyvenimas
Vilniaus universiteto Dramos teatro meno vadovas ir režisierius Rimantas Venckus, vasario 16 d. buvo apdovanotas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu už ilgametę kūrybinę, edukacinę, teatrologinę, kultūrinę organizacinę veiklą. Valstybinį apdovanojimą įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.
Minėdami 2019 m. LR Seimo paskelbtus Jėzuitų misijos Lietuvoje 450 jubiliejinius metus, kviečiame visus jėzuitų mokyklų bendruomenių narius ir Vilniaus miesto gyventojus į teatro festivalį Vilniuje. Renginio tikslas – gaivinti senąsias mokyklinio jėzuitų teatro tradicijas, kurios jaunam žmogui gali būti puikia kūrybos išlaisvinimo, estetinio skonio ir erudicijos lavinimo priemone. Festivalio dalyviai - trijų jėzuitų mokyklų Lietuvoje mokiniai bei bičiuliai.