Vilniaus universiteto dramos teatras (anksčiau vadintas Kiemo teatru ir trupe „Minimum“) – tai teatras, kurio kūrybinių ieškojimų pagrindas ir esmė yra literatūros veikalų interpretavimas. Statomos tiek klasikos, tiek šiuolaikinės pjesės, kuriose jaučiamas jaunatviškas šių dienų pulsas, inscenizuojama proza ir poezija. Trupės ilgamečio režisieriaus Rimanto Venckaus nuomone, aktoriai yra tas didysis Minimumas, be kurio teatras negali egzistuoti.
„Estų kritikas B. Tuhas kalbėjo, kad „Hamleto sąvoka“ Gardino festivalyje buvo vienas iš nedaugelio pavyzdžių to, kaip trupė ieško savo teatrinės kalbos, nieko nemėgdžiodama ir nebijodama rizikuoti. Tai būdinga geriausiems viso pasaulio universitetų teatrams.“, E. Vitkienė, 1988 m.
Buvęs ilgametis VU Dramos teatro vadovas R. Venckus dalinasi mintimis: „Universiteto teatras privalo visokeriopai ugdyti jaunimą, lavinti jo sugebėjimus, plėsti interesų ratą, suteikti tam tikrų žinių ir įgūdžių, kurie padėtų ne tik geriau įsisavinti tiesioginių studijų teikiamas žinias, bet ir turėtų teigiamos įtakos ateityje sėkmingiau siekti profesinės karjeros . Kurdami teatro spektaklį, jaunieji aktoriai kuria tam tikrą pasaulio modelį. Tačiau kur kas svarbiau, kad to proceso metu tobulindamiesi ir lavindamiesi, ugdydami savo asmenybę jie kurtų ir patys save.“ Teatro veiklos principai detaliai nušviesti Rimanto Venckaus knygoje „Kūryba ir edukacija. Režisierius universiteto teatre“.