Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sodas kviečia į sodo Kairėnuose 50-mečiui skirtą „Pikniką alyvose“, kuris vyks visą savaitgalį – gegužės 18 ir 19 d.Dviejų dienų piknike lankytojų lauks ne tik gausiai žydinčios alyvos, programoje – džiazas, šokėjų ir chorų pasirodymai, amatininkai ir menininkai, kulinarai ir prekybininkai, nemokamos ekskursijos ir parodos. Pernai pavasarį pirmą kartą sode surengtas „Piknikas alyvose“ pritraukė tūkstančius lankytojų. Šį sekmadienį Alyvų kalne pasirodys ir VU Kultūros centro kolektyvai: pučiamųjų orkestras „Oktava“ ir VU „Jazz voices“.

Kas yra tikra laimė? Kur ją rasti? Kodėl vieniems sekasi, o kitiems – ne, ir ką daryti, jei, rodos, gimei nelaimingą valandą? Tokius ir panašius klausimus gegužės 21 d. 19.00 val. svarstys Vilniaus universiteto (VU) folkloro ansamblio „Ratilio“ pasakotojai, VU Teatro salėje pristatydami muzikinę mitologinių sakmių programą „Gandras ant stogo, laimė pastogėj“.

Gegužės 9-ąją Vilniaus universitete (VU) paminėta Europos diena – atidaryta Tarptautinė studentų fotografijų paroda „Europos įkvėpti“, įvyko sąspietis „Odė džiaugsmui“ bei VU Kinetinio teatro šokio spektaklio „Hommo in Maxima“ premjera, skirta Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-mečiui pažymėti. Renginius organizavo VU Kultūros centras Europos Sąjungos (ES) finansuojamo projekto „CAMINO“ kontekste.

XXV-ojo Tarptautinio teatrų forumo metu, gegužės 9-ąją, 18 val. VU Teatro salėje įvyks VU Kinetinio teatro premjera – judesio spektaklis „Hommo in Maxima“. Spektaklis skirtas teatrine forma pažymėti Lietuvos 20-ies metų narystę Europos Sąjungoje bei apžvelgti Lietuvos visuomenės vystymąsi per šiuos du dešimtmečius. Spektaklis yra projekto CAMINO veiklų dalis – pagrindinis Europos dienos šventimo Vilniaus universitete renginys.

Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centras kartu su tarptautiniu projektu „CAMINO: Dvidešimt kultūrinio augimo metų suvienytoje Europoje“ kviečia švęsti Europos dieną VU! Gegužės 9-osios programoje gausu renginių, skiriamų dviem Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) dešimtmečiams paminėti ir apžvelgti, dabartinio jaunimo ir studentų vaidmeniui laisvoje Europoje apmąstyti ir kultūriniam bendradarbiavimui tarp Europos universitetų skatinti. Visi renginiai nemokami.

Vilniaus universiteto (VU) kamerinis orkestras (meno vadovas Modestas Jankūnas) ir Briuselio choras „Lassenne Vocale“ (meno vadovas Ivan Yohan) pristato koncertą „Body&Soul“, kuriame nuskambės Steve'o Dobrogoszo džiazinės „Mišios“. Koncertas įvyks gegužės 4 dieną, 19 valandą, Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje.

Gegužės 6–11 d. į sostinės universitetus grįžta XXV tarptautinis universitetų teatrų forumas „Vilniaus kryžkelės“, skirtas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dvidešimtmečiui paminėti. Programoje – net 11 Lietuvos ir užsienio universitetų teatrų trupių pasirodymai, aptarimai, tarpdalykinė švietimo ir kultūros bendruomenių diskusija, kūrybinės dirbtuvės ir gatvės teatro akcija. Visi renginiai – nemokami.

Pirmadienį, 2024 m. balandžio 15 d., Europos Parlamente Briuselyje (Belgija) buvo oficialiai atidaryta tarptautinė fotografijų paroda „Europos įkvėpti“, kuri buvo eksponuojama iki balandžio 19 d. Renginys vyko įgyvendinant kultūrinio bendradarbiavimo projektą „20 metų kultūrinio augimo suvienytoje Europoje“ (CAMINO projektas), į kurį susirinko visų CAMINO projekto partnerių institucijų atstovai, eksponuojamų fotografijų autoriai bei svečiai. Renginį vedė europarlamentarė iš Latvijos Dace Melbārde.