Vasario 17–22 dienomis VU Kultūros centro improvizacijos teatro trupė dalyvavo jubiliejiniame, 30-ajame, „IMPRO Amsterdam“ festivalyje, vykusiame „Het Zonnehuis“ teatre, Amsterdame. Šis festivalis yra vienas didžiausių ir seniausių improvizacinio teatro renginių Europoje, pritraukiantis atlikėjus ir entuziastus iš viso pasaulio.
Festivalio VU Impro studijos nariai turėjo galimybę stebėti daugybę įvairių improvizacinių pasirodymų – nuo komedijos iki dramos, nuo muzikinių improvizacijų iki eksperimentinių performansų. Festivalis tęsėsi 8 dienas, kiekviena jų buvpo skirta vis kitiems improvizacinio teatro aspektams („Impro is...“). Pirmąją dieną vykusius pasirodymus jungė tai, kad šie pasižymėjo filmų vizualinėmis savybėmis ir estetika („...cinematic“). Sekmadienį demonstruota, kad teatrinės improvizacijos, visų pirma, yra istorijos pasakojimo menas („...storytelling“). Kita diena buvo skirta nagrinėti asmeninius emocinius skaudulius, amžinąsias žmonijos problemas („...drama“). Meistriškai demonstruoti gebėjimai kurti intelektualias bei kupinas sąmojo istorijas, pvz., sukurti nesamą Jane Austine romaną („...higbrow“), kalbėti apie iš pirmo žvilgsnio nematomas sąsajas, jungiančias viską, kas ant scenos („...connected“) ar nepakeliamą intymumo lengvybę („…intimacy“). Šeštadienio scenoje orientuotasi į gerą pačių aktorių jauseną; šie retai susilaikydavo nuo juoko, tuo užkrėsdami visus („...fun“). Paskutinę dieną vainikavo priminimas, jog improvizacinis teatras yra visiems. Visi yra laukiami, visi kviečiami, visi atras savo vietą („...drag“). Iš visą savaitę trukusių pasirodymų ypač įsiminė Hongkongo režsieriaus Wong Kar Wai filmų „In the Mood for Love“ ir „Chungking Express“ įkvėptas pasirodymas „The Age of Blossoms“ apie tai, kiek skirtingų, besipinančių istorijų gali įvykti vos poroje viešbučio kambarių, ir „Festen“, kuriame netikras, snobiškas, prie prašmatnaus vakarienės stalo demonstruojamas šeimos fasadas ima byrėti.
Be pasirodymų, VU Impro studijos nariai dalyvavo ir įvairiuose seminaruose, kuriuos vedė patyrę mokytojai. Šios dirbtuvės leido lavinti savo improvizacijos taisyklių laikymosi ir laužymo įgūdžius („The Laboratory of Improv Rules“, kurias vedė Ben Verhoeven), praktiškai išbandyti naujas veikėjų statusų technikas („Status: A Deep Dive“, vedėjas - Kim Tan), mokytis inspiracijos sėmimosi iš savo juslių („Get Inspired by Your Senses“, vedėja - Liron Barre Levin), gilintis į fizinės išraiškos ir emocinės būsenos sąsajas („Impostor Syndrome“, vedėja - Katie Nixon) taip pat pasitarnavo kaip kūrybinė terpė dalintis patirtimi su kitais improvizatoriais. Festivalio bendruomenės centras tapo puikia vieta susitikti su daugiau nei 150 improvizatorių iš skirtingų šalių, keistis idėjomis ir užmegzti naujas pažintis.
Ši kelionė VU Impro studijos nariams buvo itin vertinga mokymosi patirtis - grįžo įkvėpti, su naujomis idėjomis, kurias nekantrauja pritaikyti savo pasirodymuose Lietuvoje. Dalyvavimas „IMPRO Amsterdam“ festivalyje padėjo studijos nariams augti kaip menininkams ir sustiprino VU trupės ryšius su tarptautine improvizacijos bendruomene.