Vis gausėjant festivaliuose, konkursuose, koncertinėse programose padainuoti solo išdrįstančių ansambliečių ir pildantis jų repertuarui, pamažu subrendo sumanymas parengti solinių dainų rinktinę. Norėjosi parodyti, kokie gi balsai, kokie žmonės sudaro „Ratilio“ – juk kiekvienas į ansamblį atsineša dalelę savo krašto, papildo kolektyvo skambesį savitu tembru. O ir liaudies daina, rodos, atsiveria vis kitomis spalvomis, „atrakinta“ asmeninio dainininko santykio su ja.
Vilniaus universiteto leidykla kviečia susipažinti su knyga „Nuostabus laikas. Penki „Ratilio gyvenimo dešimtmečiai“, kurią sudarė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) profesorė dr. Ainė Ramonaitė ir Vilniaus universiteto Kultūros centro darbuotojas Paulius Narušis.
Leidinyje Vakarų Lietuvos šokiai pristatomi Vakarų Lietuvos pasilinksminimų šokiai, grojami šiam kraštui būdingais muzikos instrumentais. Tai ir pagalbinė metodinė priemonė mokytojams, jaunimui bei visiems, besidomintiems choreografiniu folkloru. Tikimės, jog ši pasilinksminimų šokių vaizdo medžiaga palengvins mokymąsi ir bus kūrybiškai pritaikyta švenčiant įvairias šventes, jas pavers prasmingesnėmis ir įvairesnėmis.
Artėjant 2017 metams, kurie paskelbti Tautinio kostiumo metais, Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“ išleido knygą-albumą.
Tautinis kostiumas - vienas iš tautos ir valstybės simbolių, etninio tapatumo ir nacionalinės kultūros išraiškos forma. Ši knyga vaizdžiai atskleidžia Lietuvos etninių regionų tautinių kostiumų išskirtinumus. Joje ekspresyviomis nuotraukomis parodomas tautinių drabužių grožis, raštų ir spalvų įvairovė.