Sidebar

Vis gausėjant festivaliuose, konkursuose, koncertinėse programose padainuoti solo išdrįstančių ansambliečių ir pildantis jų repertuarui, pamažu subrendo sumanymas parengti solinių dainų rinktinę. Norėjosi parodyti, kokie gi balsai, kokie žmonės sudaro „Ratilio“ – juk kiekvienas į ansamblį atsineša dalelę savo krašto, papildo kolektyvo skambesį savitu tembru. O ir liaudies daina, rodos, atsiveria vis kitomis spalvomis, „atrakinta“ asmeninio dainininko santykio su ja.

2021–2022 m. LNKC įrašų studijoje penkiolika ratiliokų įrašė 48 solines ir 5 duetu atliekamas visų Lietuvos etnografinių regionų dainas, kurios sugulė į dviejų kompaktinių plokštelių albumą „Ratilio“ čiulbučiai. Pirmajame diske – ir nuo mažumės folkloro supamų, ir palyginti neseniai liaudies dainą prisijaukinusių trylikos ansambliečių įdainuotos Dzūkijos, Suvalkijos dainos, po keletą Aukštaitijos ir Mažosios Lietuvos melodijų. Antrajame – ansamblio senbuvių Mildos Pieškutės ir Julijos Vilkaitės sukauptas solinių dainų, daugiausia žemaitiškų ir dzūkiškų, repertuaras. Kelias dainas taip pat puošia subtilus kanklių, ratukinės lyros pritarimas, dvibalsumu rinktinę papildo Rasos Alės Petronytės ir Damilės Bagdonavičienės, Karolio Parčiausko ir Luko Bagdonavičiaus, Mildos ir Julijos duetai.

Folkloro ansamblis nuoširdžiai dėkoja garso režisieriui Justinui Ladygai, kantriai padrąsindavusiam solistus, kad šie galėtų kuo įtaigiau atskleisti dainą, Gustui Avinui, sukūrusiam ansamblio šiuolaikišką, žaismingą ir jautrų požiūrį į tradiciją atspindintį albumo dizainą, dainininkus įamžinusiai fotografei Algei Rykovai, leidybos rūpesčius uoliai tvarkiusiai Vilniaus universiteto Kultūros centro komandai ir projektą finansavusiai Lietuvos kultūros tarybai.

Šį kamerinį albumą jau galima įsigyti Vilniaus universiteto atributikos parduotuvėje. Tiesa, „Ratilio“ atlikėjai įrašė daugiau dainų, nei galėjo tilpti į ribotą kompaktinių diskų formatą – albumo papildomų įrašų bus galima pasiklausyti „Pakartot“ ir „Spotify“ platformose.

Netrukus 55-metį švęsiantis ansamblis tikisi, kad leidinys ne tik bus proga pasidžiaugti dabartine brandaus kolektyvo dainininkų karta, bet ir padės atskleisti lietuvių dainuojamojo folkloro įvairovę, grožį ir aktualumą.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos