Vilniaus universiteto (VU) kamerinis orkestras savo 44–ojo ir Alma Mater 444–ojo gimtadienio proga kviečia į koncertą „Kartos“ balandžio 1–ąją, 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje. Koncerte tradiciškai susijungs skirtingos Vilniaus universiteto kamerinio orkestro esamų ir buvusių narių – alumnų kartos, kurios kartu atliks gražią instrumentinės muzikos programą.
Koncerto „Kartos“ programoje klausytojai išgirs dviejų klasikų – lietuvių kompozitoriaus Balio Dvariono Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 2 ir austrų romantinės muzikos pradininko Franco Šuberto 5–ąją Simfoniją.
Koncerto kūriniai – kontrastingi: B. Dvariono Koncerte šalia romantinės stilistikos gausu lietuviškų intonacijų, liaudies dainų motyvų. Fortepijono partiją kūrinyje atliks VU kamerinio orkestro alumnė, pianistė Viktorija Brazaitė. Antroje koncerto dalyje skambės F. Šuberto 5–oji Simfonija, pasižyminti lengva instrumentuote, kurioje ypač jaučiama V. A. Mocarto įtaka.
Apie VU kamerinį orkestrą
Vilniaus universiteto kamerinis orkestras buvo įkurtas 1979–aisiais (400 metų po paties universiteto įkūrimo!) pedagogo ir fleitininko Pauliaus Bernardo Koncės. P. B. Koncė VU kameriniam orkestrui vadovavo iki 2019 m. lapkričio mėnesio, o nuo tada orkestrui vadovauja Modestas Jankūnas. Gimęs iš kvarteto, dabartinio orkestro branduolys buvo įkvėptas idėjos įnešti kamerinės muzikos harmonijas į turtingą kultūrinį Vilniaus Alma Mater gyvenimą ir nutiesti muzikinius tiltus tarp akademijos ir muziką mylinčių klausytojų visoje šalyje ir Europoje.
Per pastaruosius keturis dešimtmečius orkestras išlaikė savo misiją ir ne tik tapo svarbia Lietuvos muzikinio gyvenimo dalimi, koncertuodamas tiek pilnose didžiausių šalies miestų koncertų salėse, tiek ir atokiausiuose kaimeliuose, tačiau ir nubraižė savo kūrybinės veiklos horizontus nuo Meksikos iki Maskvos, taip nupiešdamas didesnį muzikinį žemėlapį nei kada nors tikėtasi. Kamerinis orkestras taip pat beveik kasmet rengia koncertus gražiausią akustiką kuriančiose Europos katedrose ir bažnyčiose, paskutinių gastrolių metu aplankęs Hagą, Ženevą, Paryžių, Rygą, Veneciją, Romą, Valetą, Paduvą ir Gracą.
Per 44 gyvavimo metus kolektyvas ne tik priėmė daugybę naujų, talentingų Vilniaus universiteto studentų, padėjusių buvusiam mažam ansambliui išaugti iki orkestro, bet ir gerokai praplėtė savo repertuarą. Nors orkestro vardas vis dar yra neatsiejamas nuo spalvingos nemirtingų ir nepaprastų baroko šedevrų paletės, metų patirtis ir dalyvavimas įvairiuose projektuose taip pat atnešė ekspresyvias romantines melodijas bei modernias dvidešimt pirmojo amžiaus harmonijas. Versdamas savo 44–ąjį kūrybinės veiklos metų puslapį Vilniaus universiteto kamerinis orkestras yra vis dar toks pat pilnas naujų idėjų ir džiugiai laukiantis susitikimų su savo klausytojais.