Sidebar

Vilniaus universiteto (VU) Dainų ir šokių ansamblio trumpametražis meninis filmas „Metai“ sulaukė pripažinimo tarptautiniame „Consonance“ muzikos ir šokių kino festivalyje, vykusiame šių metų vasario 14-15 d. Tbilisyje, Sakartvele.

Metai_filmo_plakatas.jpgĮvairiuose tarptautiniuose projektuose jau penkis kartus pasižymėjęs filmas, festivalio komisijos spendimu pelnė pirmosios vietos apdovanojimą Kultūros ir paveldo filmų (Best Cultural & Heritage Film) kategorijoje, taip pat buvo išrinktas publikos mėgstamiausiu (Fan Award). Pasak festivalio organizatorių, filmas „Metai“ pasižymėjo giliu bei autentišku tautinės lietuvių kultūros vaizdavimu kine, palietusiu ir emociškai įtraukusiu žiūrovą.

„Labai džiaugiuosi, kad VU Dainų ir šokių ansamblio trumpametražis meninis filmas „Metai“ dar kartą sulaukė tarptautinio pripažinimo. Svarbu pasakyti, kad filmo kūrėjai yra VU bendruomenės nariai, kurie ilgus metus šokę ansamblyje, patys inicijavo filmo sukūrimą. Būdami ansamblio viduje, jie sugebėjo pasižiūrėti į jį iš šono ir įvertinti sukuriamų meninių pasirodymų grožį bei unikalumą. Sukurtas pirmiausia kaip dovana mums patiems, šiandien filmas vykdo misiją – reprezentuoja Lietuvos kultūrą ir pristato mūsų šokių ir dainų tradiciją pasauliui, stiprindamas kultūrinį dialogą bei bendradarbiavimą“, – sakė VU Kultūros centro vadovė Gintė Jokubaitienė.

„„Metai“ nėra vien tik meninis kūrybinis projektas – tai jungtis tarp lietuviškos gamtos, sezoniškumo bei tradicijų. Nors filmas yra apie VU Dainų ir šokių ansamblį, tačiau kartu jis įprasmina lietuvišką tautinį meną: atskleidžia tradicinių lietuviškų kostiumų spalvingumą, jų grožį, lietuvių liaudies instrumentų skambesį bei leidžia gėrėtis sceniniam atlikimui skirtų kūrinių turtingumu pristatant juos neįprastose gamtos ir architektūros erdvėse“, – apie filmą pasakoja jo idėjos autorė VU dainų ir šokių ansamblio narė Laura Dičiūnaitė.


Consonance_Diplomas.jpg

Per pastaruosius metus filmas sulaukė ir daugiau tarptautinio dėmesio. Jis buvo nominuotas ir apdovanotas kituose tarptautiniuose kino filmų festivaliuose, tokiuose kaip Tarptautinis folkloro filmų festivalis (International Folklore Film Festival) Tričūre, Indijoje, Tarptautiniame filmų festivalyje „Unica Korea“, Gjongsane, Pietų Korėjoje, Prisma filmų apdovanojimuose (Prisma Film Awards) Romoje, Italijoje bei Vesteroso filmų festivalyje (Västerås Film Festival) Švedijoje. Pastarajame filmas buvo pripažintas geriausiu užsienio trumpametražiu šokių filmu. Lietuvoje filmas buvo viešai pristatytas Vilniuje „Kultūros nakties“ programos metu.

Filmo sukūrimu rūpinosi VU Dainų ir šokių ansamblis bendradarbiaudamas su VU Kultūros centru. „Consonance“ muzikos ir šokių kino filmų festivalis priklauso Live Screenings Network (LSN) filmų festivalių tinklui, turinčiam savo padalinius Tbilisyje, Sakartvele ir Los Andžele, JAV. LSN tinklas apima ir kitus įvairių žanrų kino filmų festivalius.

Galerija