Sidebar

Jau gruodžio 10 d. 18 val. minint Žmogaus teisių dieną kviečiame sudalyvauti diskusijoje ir filmo „Ordinary Life. 20 years in the EU“ (lt. „Įprastas gyvenimas. 20 metų ES“) peržiūrą, kurią lydės pokalbis su filmo kūrėjais.

Anonsas jau čia!


Prieš dvidešimt metų Europos Sąjunga atvėrė duris dešimčiai naujų šalių – tai buvo didžiausia plėtra per visą jos istoriją. Praėjo laikas, bet kaip pasikeitė kovos, svajonės, kultūriniai skirtumai ir politiniai diskursai? Tai – istorija apie asmeninę ir visuomeninę evoliuciją, paveldą ir viltį, apie tai, kas išliko ir kas pasikeitė. Tai „Paprastas gyvenimas“ – žvilgsnis į tai, kaip kasdienybė tęsiasi, dabar jau iš kitų perspektyvų, su gilesniais ryšiais ir bendru Europos keliu. Šie susipynę gyvenimai yra ne tik įprasti, bet ir nepaprasti.

Filmas „Įprastas gyvenimas. 20 metų ES“ pasakoja istorijas iš visų dešimties šalių, kurios tapo Europos Sąjungos narėmis 2004 metais – Latvijos, Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Vengrijos, Slovėnijos, Slovakijos, Čekijos, Kipro ir Maltos, taip pat Ukrainos, kuri stengiasi prisijungti prie Sąjungos.

Filmo veikėjai, atstovaujantys savo šalių dvasiai ir kultūrai yra įvairūs: filosofas iš Slovėnijos, festa istorikas iš Maltos, grafitti menininkas iš Lenkijos, kino kūrėjai iš Estijos ir kiti. Jų istorijos kuria portretą Europos, kuri yra ir sena, ir nauja, pažįstama, bet kartu pasikeitusi. Greta jų – ukrainiečių migranto refleksijos apie kelionę, kurios pabaiga neaiški tiek asmeniniu, tiek nacionaliniu lygmeniu.

Filmą sukūrė Latvijos kino studija „Very Films“ kaip CAMINO projekto dalį, finansuojamą Europos Sąjungos CERV programos.

Dėkojame savo partneriams, padėjusiems plėtoti šį filmą:

Kino studijai „Very Films“, Latvijos universitetui (Latvija),Tartu universitetui (Estija), Opolės universitetui (Lenkija), J. E. Purkynės universitetui Ústí nad Labeme (Čekija), Komenskio universitetui Bratislavoje (Slovakija), Ludovikos viešojo administravimo universitetui (Vengrija), Karaliaus Danylo universitetui (Ukraina).


Susipažink su komanda!

Režisierė Daina Rašenbauma

Camino.png

Daina Rašenbauma yra žurnalistės išsilavinimą turinti kūrėja, tačiau savo profesinę karjerą ji sukūrė režisūros srityje, daugiausia dėmesio skirdama vizualiam pasakojimui. Jos kūrybos spektras apima televizijos programas, didelio masto kultūrinius renginius ir dokumentinius projektus, paremtus istoriniais faktais bei įvykiais. Ji siekia, kiek tai leidžia galimybės, atskleisti pasaulį taip, kaip jį patiriame mes.

 

Montažo specialistas Lukass Talis Rozītis

Camino_editor_m.png

Lukass Talis Rozītis – latvių pasakotojas, kurio dinamiška karjera apima teatrą, reklamą, televiziją ir radiją. Kaip prodiuseris, režisierius ir rašytojas, jis kūrė įtraukiančias TV laidas, provokuojančias pjeses, įdomias radijo programas bei didelio masto renginius. Jį ypač domina kultūrinės tapatybės, visuomenės pokyčių ir tradicijų bei modernumo sąveikos tyrinėjimas. Lukass siekia naujų perspektyvų, nagrinėdamas tapatybės ir paveldo sudėtingumą globaliame pasaulyje.

 

Montažo specialistė Krista Vāvere

Camino_editor_f.png

Krista Vāvere – patyrusi žurnalistė ir scenaristė, kurios kūrybiškumą formavo antropologijos studijos ir įsitikinimas, kad kiekvieno žmogaus istorija nusipelno būti papasakota ir išgirsta.

 
Nori sužinoti daugiau? Sek mus!