Sidebar

Šeštadienį, spalio 17 d. 18 val. Vilniaus universiteto vargonininkai dr. Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė ir dr. Vidas Pinkevičius VU Šv. Jonų bažnyčioje kviečia pasimėgauti Wolfgango Amadeus Mozarto vargonų duetais.

Privaloma renginio registracija https://forms.gle/omhf2xnyP2uDX6VP9

Koncertu „Eine kleine Nachtmusik“ vargonininkai siekia klausytojams suteikti progą pasimėgauti nemirtingais didžiojo muziko kūrybos perlais.

Kaip pasakojo Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė, jai labiausiai iš šios programos patinka Mažoji nakties serenada „Eine kleine Nachtmusik“, K. 525.

„Iš pradžių buvo nelengva šį nuostabų kūrinį įveikti, nes grojame iš orkestrinės partitūros, kur mūsų abiejų partijos gerokai pinasi. Tačiau pirmos dalies žaismingumas užbūrė ir nepasidavėme pagundai viską mesti ir ieškoti kito kūrinio. Savo praktikavimąsi vasaros metu transliuodavome gyvai mano YouTube kanale, tad klausytojai gali patys įsitikinti kiek prakaito mums kainavo paruošti šį kūrinį, kuris vainikuos mūsų šio vakaro programą“, - pasakojo vargonininkė, kuri taip pat solo pagros Dietericho Buxtehudės Preliudą C-dur, BuxWV 137, bei jo choralus „Nun bitten wir den heiligen Geist“, BuxWV 208 ir “Auf meinen lieben Gott”, BuxWV 179.

Pasak Vido Pinkevičiaus, šiuo metu jam didžiausią malonumą teikia W. A. Mozarto Fantazija f-moll, K. 608.

„Mozartas originaliai šią fantaziją parašė vargonams mechaniniame laikrodyje. Tai buvo nuostabus XVIII a. technologinis išradimas, kuriame muzika atsiranda grojant mediniams fleitiniams vamzdeliams, kuriems muzika būdavo užprogramuojama iš anksto. Turint omenyje dramatišką fantazijos charakterį, kompozitorius yra rašęs, kad tikrais vargonais jį skambėtų daug įtikinamiau“, mintimis dalijosi V. Pinkevičius, kuris šį vakarą taip pat papuoš Johanno Sebastiano Bacho choralu „Wachet auf, ruft uns die Stimme“, BWV 645 bei savo improvizacijomis šio choralo melodija.

Daugelyje šalių koncertuojantys vargonininkai, autoriai ir tinklaraštininkai dr. Vidas Pinkevičius ir dr. Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė yra Vargonavimo paslapčių tinklaraščio, tinklalaidės ir mokymo svetainės, skirtos tūkstančiams vargonininkų iš 89 šalių, kūrėjai. Jie taip pat yra Vilniaus universiteto vargonininkai ir vadovauja universiteto vargonų studijai „Unda Maris“. Per pandemiją vargonų muzikos mylėtojams jie siūlo vargonų muzikos klausytis internetu savo kanaluose YouTube ir Spotify platformose.


Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.organduo.lt/lt

Privaloma renginio registracija https://forms.gle/omhf2xnyP2uDX6VP9

Iėjimas nemokamas.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos