Vilniaus universiteto Kamerinis orkestras (meno vadovas Paulius Bernardas Koncė) šių metų liepos 20-24 d. dalyvavo Pasaulio orkestrų festivalyje „World Orchestra Vienna 2017“, kuriame įgijo naujos patirties, grojo kartu su žymiais mokytojais bei parsivežė garbingus apdovanojimus.
Festivalio metu VU Kamerinis orkestras turėjo progą sudalyvauti įspūdingame užsiėmime su žymiu smuikininku, Vienos filharmonijos orkestro koncertmeisteriu prof. Helmut Zehetner, kuris nuoširdžiai nepatikėjo, kad mūsų Kamerinio orkestro nariai – tai ne profesionalūs muzikantai, įvairių universiteto fakultetų studentai, kurie laisvalaikį skiria muzikai.
Liepos 21 d. vakare orkestras jau koncertavo Vienos Rotušės aikštėje, kur atliko M. K. Čiurlionio ir G. Holsto kūrinius. Orkestrui dirigavo jaunas dirigentas, orkestro koncertmeisteris Modestas Jankūnas.
Liepos 22 d. Kamerinis orkestras dalyvavo konkurse, kuriame, diriguojant Pauliui Bernardui Koncei, atliko J. Naujalio „Svajonę“ ir W. A. Mozarto „Divertimento D-dur“. Orkestras pelnė Aukso prizą ir specialų žiuri Garbės diplomą kaip geriausias ir didžiausią įspūdį palikęs kolektyvas.
„Liepos 23 d. koncertavome garsiojoje „Musikverein Gold Hall“ salėje. Čia atlikome M. K. Čiurlionio „Penkis mažus preliudus“, publika mus sutiko labai šiltai,“ – įspūdžiais dalinosi orkestrui dirigavęs P. B. Koncė.
„Tai vienas įspūdingiausių Vilniaus universiteto ir jo Kamerinio orkestro įvertinimų ir pasiekimų per visą orkestro istoriją!“ – džiaugėsi vadovas.
Pasaulinio orkestrų festivalio moto – „Viena ateitis“, tikslas – sukurti platformą tiek jauniems, tiek suaugusiems muzikantams pasirodyti, mokytis, bendrauti, kurti ir stiprinti draugystę, nepriklausomai nuo dalyvių amžiaus, kilmės, religijos ir kultūrinės aplinkos.
Vienos muzikos ir scenos menų universiteto profesorių seminarai, pasaulinio garso „Vienos filharmonijos“ orkestro nariai ir kiti garsūs muzikantai bei pedagogai suteikia dalyviams galimybę susipažinti su pasaulio aukščiausio lygio muzikos mokytojais ir mokytis pažangių metodų ir aukščiausių pasirodymo įgūdžių, kurie sudaro tvirtą pagrindą tolesniam tobulėjimui.
Norint paskatinti tolesnę orkestrų ir jų narių tobulėjimą, festivalis suteikia galimybę orkestrams atvirai ir sąžiningai, laisva valia dalyvauti konkurse. Žiuri sudaro žinomi Austrijos muzikantai ir muzikos pedagogai.
Vilniaus universito Kultūros centro informacija