Sidebar

Bronislovas Glovickis (g. 1959) – ilgametis lietuvių liaudies meno puoselėtojas, liaudiškos muzikos kūrėjas ir aranžuotojas.

Bronislovas Glovickis VU

1983 m. baigė tuometinės Lietuvos konservatorijos Klaipėdos fakultetą (dabar Klaipėdos universitetas) ir įgijo liaudies instrumentų orkestro, kapelos vadovo specialybę. Dar besimokydamas grojo universiteto liaudies šokių kolektyvo „Vėtrungė“ kapeloje. Tai buvo esminis žingsnis, paskatinęs toliau puoselėti liaudies meną.   

1980–1983 m. vadovavo Klaipėdos geležinkelininkų kultūros rūmų ir Medienos medžiagų kombinato kaimo kapeloms. Vėliau iki 1992 m. dirbo Vilniaus pedagoginio universiteto liaudies dainų ir šokių ansamblio „Šviesa“ orkestro ir kapelos vadovu. Gretindamas veiklas, 1985–1990 m. vadovavo Vilniaus miesto medicinos darbuotojų klubui ir liaudies kaimo kapelai „Vilnelė“. 1990 m. pakviestas vadovauti B. Dvariono muzikos mokyklos filialui, o 1993 m. įkūrė savarankišką Vilniaus miesto muzikos mokyklą „Lyra“. Vadovaujant šiai mokyklai B. Glovickio iniciatyva buvo įsteigti nauji skyriai (chorinio ir solinio dainavimo, liaudies instrumentų, estrados, dailės) ir specialybės (solinio dainavimo, estradinio dainavimo, sintezatoriaus, klasikinės ir elektrinės gitaros). Nuo 1998 m. dirba toje pačioje mokykloje ir moko vaikus smuikuoti.

1993–2003 m. grojo tautiškoje kapelijoje „Sutaras“. Su šia kapelija išleista garsajuostė „Pripilk alaus“ (1995) ir kompaktinės plokštelės „Sutaras“ radijo bangomis“ (1998), „Pripilk alaus“ (1999), „Mylėsiu tave per amžius“ (2001). Nuo 2000 m. vadovauja Vilniaus universiteto liaudiškos muzikos ansambliui „Jaunimėlis“ – ne tik eina meno vadovo pareigas, bet ir pritaria dainininkams, groja keliais muzikos instrumentais: smuiku, altu, akordeonu, armonika, skudučiais, skrabalu, lamzdeliu, mušamaisiais instrumentais.

B. Glovickis – Baltijos šalių studentų festivalio „Gaudeamus“ dirigentas (2011, 2014, 2018 m.), Lietuvių dainų šventės 2003, 2007, 2009, 2014, 2018 m. Ansamblių vakaro dirigentas, tautinės muzikos ekspertas konsultantas, liaudiškų kapelų ir ansamblių šventės – festivalio „Universitas Vilnensis“ organizatorius.


Gabrielė Čepaitė-Kulienė – Vilniaus universiteto liaudiškos muzikos ansamblio „Jaunimėlis“ šokių grupės vadovė ir choreografė.

FOTO Gabrielė Kulienė

Taikydama šiuolaikinį požiūrį į lietuvių liaudies meną, G. Čepaitė-Kulienė puoselėja profesionalų liaudies scenos meną tarp jaunimo. Karjerą pradėjo Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblyje „Tarškutis“ (2000–2012 m.) kaip šokėja ir asistuojanti šokių vadovė. Su šiuo kolektyvu ne kartą dalyvavo Lietuvos ir užsienio dainų šventėse, kur įgijo profesionalios choreografės patirtį.

2010 m. G. Čepaitė-Kulienė gavo padėką už lietuvių etninės muzikos, šokio ir dainos puoselėjimą bei aukštus pasiekimus ir nuoširdžias pastangas garsinant Alytų ir Lietuvą pasaulyje. 2009 m. pelnytas medalis už Alytaus miesto vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.

Tęsdama šokio tradicijas, 2012–2017 m. G. Čepaitė-Kulienė įsiliejo į Lietuvos edukologijos universiteto dainų ir šokių ansamblį „Šviesa“ kaip šokėja, jame dažnai atlikdavo solo vaidmenis. 2016 m. šiame universitete įgijo šokio pedagogikos bakalauro laipsnį. Šis žingsnis paskatino užsiimti edukacine veikla, o nuo 2016 m. dėstyti šokio dalyką Vilniaus mokyklose.

Gretindama mokytojos ir šokėjos veiklą, G. Čepaitė-Kulienė 2017 m. šoko Valstybiniame dainų ir šokių ansamblyje „Lietuva“. Tais pačiais metais tapo Vilniaus universiteto liaudiškos muzikos ansamblio „Jaunimėlis“ šokių grupės vadove ir choreografe.

Per trumpą vadovavimo laikotarpį G. Čepaitė-Kulienė spėjo parengti šokėjus 2018 m. Lietuvos dainų šventei ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventei „Gaudeamus“ (Estija). 2020 m. liaudiškos muzikos ansamblio „Jaunimėlis“ šokėjos atliko autorinę G. Čepaitės-Kulienės šokio kompoziciją „Jaunystės godos“.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos