Camille'io Saint-Saënso „Requiem“ yra nepaprasta kompozicija, kurioje susilieja unikalus ir naujoviškas kūrėjo stilius ir tradiciniai lotyniškų mišių už mirusiuosius elementai. 1878 m. sukurtas „Requiem“ žinomas dėl sudėtingos chorinės ir orkestrinės aranžuotės. Saint-Saënso sugebėjimas „Requiem“ mišioms įlieti dramos ir emocijų daro šį kūrinį unikaliu: jis įtraukė kontrastingas muzikines temas, nuo iškilmingumo akimirkų pereidamas prie ryškaus intensyvumo ištraukų, suteikdamas kūriniui stulbinamą išraiškos gylį. Saint-Saënso kompozicijoje skamba ir jo laikotarpiui bei tokio stiliaus kūriniui netradicinis instrumentas – vargonai. Camille'io Saint-Saënso „Requiem“ demonstruoja kompozitoriaus sugebėjimą iš naujo išrasti klasikines formas, gerbiant tradicijas, todėl tai yra nesenstantis ir žavus kūrinys klasikinės muzikos pasaulyje.
„Klasika visiems“ – tai unikalus Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centro kartu su trijų VU chorų „Pro Musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ (meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė) organizuojamas projektas, kuris kviečia visus klasikinę muziką ir dainavimą mylinčius žmones įsitraukti į gyvą muzikavimą, prisiartinti prie klasikinės muzikos lobyno bei bendrame jungtinio choro skambesyje suvienyti balsus skleidžiant kūrybingo bendradarbiavimo idėją.
Informacija apie bilietus
Bilietus platina kakava.lt
Durys atidaromos: 19:30
Koncerto trukmė: ~1:15 val.
Nuolaidos: Studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems ir VU darbuotojams taikoma nuolaida. Prie įėjimo būtina pateikti galiojantį nuolaidą suteikiantį pažymėjimą.
Stovimus bilietus bus galima įsigyti netrukus.
Bilietus bus galima įsigyti ir vietoje, tačiau jų skaičius ribotas.
Vaikai iki 7 metų neįleidžiami.
Koncerto metu bus filmuojama ir fotografuojama.
Apie projektą
Muzikinio projekto „Klasika visiems“ tikslas – klasikinę muziką ir dainavimą mėgstančius žmones įtraukti į gyvą muzikavimą, priartinti juos prie klasikinės muzikos lobyno, bendrame skambesyje suvienyti visų mėgstančiųjų muziką balsus ir skleisti kūrybingo bendradarbiavimo idėjas.
Projekto dalyviai gali būti visi mylintys klasikinę muziką, pažįstantys muzikos raštą ir norintys muzikuoti gyvai. „Klasika visiems“ – labai atviras projektas, suburiantis įvairiausių socialinių sluoksnių ir amžiaus grupių atstovus. Įveikiamas net ir kalbos barjeras, nes muzikos kalba – universali.
Projektas praktiškai įgyvendinamas taip: dalyviai užsiregistruoja el. paštu, gauna nuorodas į natas ir balsų partijų įrašus internete, mokosi individualiai. Nurodytą dieną susirinkę drauge repetuoja atskirai balsais ir bendrai, o vėliau – visi kartu su solistais ir orkestru. Vakare parengtą kūrinį iškilmingame koncerte atlieka klausytojams.
2021 metais Šv. Jonų bažnyčioje aidėjo didingoji Carlo Orffo „Carmina Burana“, 2019 m. projekto dalyviai atliko šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo „Saulėtekio mišias“ (Sunrise Mass), 2018 m. skambėjo Camille Saint-Saëns „Kalėdinė oratorija“ (Oratorio de Noël, op 12), 2017 m. – Wolfgang Amadeus Mozart „Requiem“, 2016 m. – C. Orffo „Carmina Burana“, 2015 m. – Gabriel Fauré „Requiem“, 2014 m. – Franz Schubert Mišios G-dur, 2013 m. – Antonio Vivaldi „Magnificat“, o 2012 m. – pirmaisiais projekto metais ir 2022-aisiais – W. A. Mozart „Requiem“.